136.) 23.9.2021, 18:26 - Technická pomoc

1. 10. 2021

Druhý dnešní výjezd nasměroval náš Ford Ranger k otevření uzavřených prostor do ulice Bj. Krawce. Na místě zásahu se již nacházela Policie ČR. Členové jednotky provedli otevření vstupních dveří do bytu v přízemí činžovního domu. Nájemnice dotčeného bytu byla přítomna na místě. Chovala se však prapodivně a jak kdosi kdysi řekl, "nehovořila řečí našeho kmene". Na místo se proto dostavila posádka ZZS a nájemkyni společně s Policií transportovali na psychiatrické oddělení Pardubické nemocnice.

Zajímavostí je, že ve stejný den byla v roce 1945 Američany deportována z Mnichovského ústavu pro choromyslné Lída Baarová (kterou sem zavřeli po jejím útěku z vlasti) zpět do Československa. Ubytována byla v Pankrácké věznici.

Technika:  VEA (Ford Ranger)