Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mapa obcí, kde jsme zařazeni v 1. stupni požárního poplachového plánu


Zobrazit místo PPPL 1 stupeň na větší mapě

 

První stupeň požárního poplachu
 
a) je vyhlašován v případě, že
1. mimořádná událost ohrožuje jednotlivé osoby nebo jednotlivý objekt nebo jeho část, s výjimkou objektu, kde jsou složité podmínky pro zásah, nebo jednotlivé dopravní prostředky osobní nebo nákladní dopravy nebo plochy území do 500 m2,
2. záchranné a likvidační práce provádějí maximálně 4 jednotky požární ochrany, které není nutno při společném zásahu nepřetržitě koordinovat;
 
b) je po vyhlášení doplněn vždy vyžádáním jednotky HZS kraje, pokud nelze ověřit uskutečněný výjezd a zásah jednotek požární ochrany předurčených dle plošného pokrytí na určené místo (např. špatné spojení); do prvního stupně poplachu se vždy přidává místní jednotka.