53.) 28.5.2021, 08:05 - Technická záchrana Mourka

31. 5. 2021

V pátek ráno vyjela jednotka do ulice Záměstí k záchraně jednoho exempláře Felis catus, v Čechách známého spíše pod označením kočka domácí. Hasičům nebylo známo, zda se jedná o kočku nebo kocoura, proto bude dále v textu vystupovat jako "Mourek". Tak tedy, Mourek se jednoho krásného rána probudil, sežral granule z misky a rozhodl se, že si trochu provětrá kožich venku. Jelikož bydlel v patře, bylo jedinou možností vycestovat skrz otevřené střešní okno. Jak si tak spokojeně hověl na kraji sedlové střechy, pozorujíce procházející občany po chodníku pod sebou, zaslechl z dálky majáky hasičského vozu. Sledoval, jak se blikající červeno-bílé auto přibližuje a nestačil se divit, když zastavilo přímo pod ním. Nejspíš někde hoří, řekl si. Netušil ovšem, že hoří jemu a přímo pod ocasem. Nevšiml si totiž, že střešní okno mezitím někdo zavřel. Mourek tak ztratil možnost evakuace zpátky do bytu. Toho si však všimla jedna kolemjdoucí paní. Hasičům není známo, zda se paní pokusila obyvatele domu kontaktovat napřímo (např. zvonkem), vědí pouze, že úkol kočku sundat nakonec připadl na ně. Chvíli po jejich příjezdu se znovu otevřelo střešní okno a Mourek ladně nakráčel do bytu. Dle sdělení nájemnice se Mourek na střechu tu a tam vydával již dříve. Nebyl to tedy jeho první průzkumný výlet. Konec dobrý, všechno dobrý. Hasiči přejí Mourkovi mnoho šťastných kilometrů na jeho střešních toulkách :o)

Technika:  CAS 16 (Praga NTS)