96.) 21.7.2020, 14:01 - Technická pomoc

4. 8. 2020

Minutu po druhé hodině odpolední byla jednotka vyslána k odchytu dravého ptáka v ulici T.G. Masaryka. S vidinou kondora nebo minimálně orla vyrazili hasiči na místo určení. Opeřenec se měl nacházet ve větrací šachtě o velikosti 1x1,5 metru. Oba dva již zmiňovaní zástupci ptačí říše by to museli vzít střemhlav, aby se do šachty dostali. To byla první indicie, že něco nesedí. Druhou indicií byl samotný průzkum šachty (ve spolupráci se záchrannou stanicí Pasíčka), ve které se ale žádný pták nenalézal. Jednotka se tedy vrátila na základnu. Následně hasiči dostali novou informaci a nalezení přesného místa s uvězněným opeřencem. Vrátili se tedy na místo, kde byl dravec odchycen a odvezen do záchranné stanice Pasíčka. Nutno podotknout, že šlo o menšího ptáka, než se původně předpokládalo. Byl to obávaný Falco tinnunculus.

Obrázek k tomuto výjezdu na úvodní stránce je pouze ilustrativní.

Technika: TA 1  (Mitsubishi L200)