101.) 16.8.2019, 05:50 - Technická pomoc

20. 8. 2019

Deset minut před šestou hodinou ranní jsme byli vysláni k budově České pošty v ulici Pernerova. Hlášeny byly nízké průlety sršní v třídírně pošty. Na místě bylo pozorováním zjištěno, že poletující sršně imituje ve skutečnosti několik desítek vos obecných. V třídícím sále se v době našeho příjezdu již nikdo ze zaměstnanců nenacházel. K likvidaci obtížného hmyzu jsme použili deratizační sprej na likvidaci vos. Následně bylo nalezeno také jejich hnízdo, které se nacházelo na vnější straně okna. Po kompletní likvidaci společně s jednotkou HZS Vysoké Mýto jsme se vrátili zpět na základnu. Během vosí anabáze nebyl bodnut nikdo ze zaměstnanců pošty ani členů jednotky.

Obrázek na úvodní stránce je pouze ilustrativní. Zobrazuje jiný druh vosy, konkrétně vosu útočnou. Byl použit, protože zachycuje ten správný akční moment :-)

Technika JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS)

Technika HZS Vysoké Mýto:  RZA (Volkswagen)