127.) 16.10.2019, 15:01 - Dopravní nehoda (T.C.)

24. 10. 2019

Ve středu odpoledne jsme byli vysláni k dopravní nehodě do Vysokého Mýta. Jednalo se o taktické cvičení v areálu firmy IVECO. Osobní auto zde simulovaně narazilo do kontejneru s kyselinou sírovou. Cvičení bylo zaměřeno právě na únik této látky na komunikaci. Na místo byli vyslány celkem čtyři hasičské jednotky: HZS Vysoké Mýto, JSDH Vysoké Mýto, JSDHp IVECO CZECH REPUBLIC a JSDH Choceň. Členové naší jednotky byli na místě připraveni v přetlakových ochranných oblecích jako záloha zasahujících hasičů, kteří dorazili na místo před námi. Ti museli nejprve vytyčit nebezpečnou zónu, zastavit únik kyseliny a postižené místo neutralizovat vápnem. Celý zásah probíhal v ochranných přetlakových oblecích a dýchací technice.

V tento den je to právě pět let, kdy došlo v muničním skladu ve Vrběticích k výbuchu 50 tun uskladněné munice, při němž zahynuli dva lidé.

JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS)

HZS Vysoké Mýto: RZA (Volkswagen), CAS 20 (Tatra 815)

JSDH Vysoké Mýto:  CAS 30 (Tatra 815),  DA (Avia A31)

JSDHp: IVECO C.R.:  TA (Iveco),  CAS 25 (Liaz)

Náhledy fotografií ze složky 127.) 16.10.2019 - D.N. (T.C.)