126.) 11.10.2019, 19:36 - Požár (planý poplach)

15. 10. 2019

11. října roku 1414 odjel z hradu Krakovec Mistr Jan Hus na pozvání krále Zikmunda Lucemburského (lišky ryšavé) do Kostnice, kde s ním byl veden proces známý též jako kostnický koncil. Jeho výsledek všichni známe. Přesně 605 let poté vyrazily čtyři hasičské jednotky na pozvání EPS do logistického centra firmy Šmídl s.r.o. ve Vošticích u Vysokého Mýta. Dle hlášení se zde měl konat požár. Leč nebylo tomu tak. Vysokomýtští hasiči, kteří dorazili na místo první, zjistili, že zde probíhala plošná deratizace spočívající ve vykuřování uzavřených prostor speciálními patronami. Na vzniklé "zakouření" zareagoval elektronický protipožární systém (EPS), který situaci vyhodnotil jako požár. Naše jednotka zůstala na místě jako záloha, neboť se ještě prováděl průzkum dalších částí objektu. Žádné nebezpečí nebylo zjištěno, proto se naše jednotka po domluvě s velitelem zásahu vrátila zpět na základnu.

Technika JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS),  CAS 30 (Tatra 815-7)

Technika HZS Vysoké Mýto:  RZA (Volkswagen),  CAS 20 (Tatra 815)

Technika JSDH Vysoké Mýto:  CAS 30 (Tatra 815)

Technika JSDH Zámrsk:  CAS 30 (Tatra 815-7)