4.) 17.1.2019, 15:59 - Technická pomoc

23. 1. 2019

Minutu před šestnáctou hodinou odpolední jsme byli vysláni do ulice T.G.Masaryka. Oznamovatel hlásil, že ve vnitřních prostorách činžovního domu cítí plyn. Po příjezdu na místo jsme ihned uzavřeli hlavní uzávěr plynu a odvětrali schodiště a společné prostory. Společně s jednotkou HZS Vysoké Mýto následně docházelo k měření koncentrace plynu v jednotlivých prostorách domu. Na místo byl povolán pověřený pracovník plynárenských služeb (dále jen "mistr plynař"), díky němuž se únik nakonec podařilo najít v jednom z bytů. Jeho obyvatelka po celou dobu zásah dozorovala z otevřeného okna, ale o úniku plynu ve svém bytě neměla, zřejmě díky tomuto časnému "větrání", ani potuchy. Na otázky hasičů, zda doma necítí plyn, odpověděla: "Ale kdeže". Plyn unikal z jednoho nejmenovaného plynového zařízení na výrobu a ohřev stravy. Tuto událost již dříve předpověděla zpěvačka Lucie Bílá, která v rádiu z černého bakelitu tvrdila, že "Plyn už syčí z trouby ven". Místo zásahu si následně komplet převzal mistr plynař. Hasiči rozehnali dav zvědavců, který se mezitím shromáždil na ulici a vrátili se zpět na základny.

Technika JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS)

Technika HZS Vysoké Mýto:  RZA (Volkswagen), CAS 20 (Tatra 815)