55.) 22.5.2019, 15:23 - Technická pomoc

24. 5. 2019

To se jednoho krásného deštivého dne rozhodl malý třípatrový činžáček v ulici M. Alše udělat svým obyvatelům radost a vytvořit pro ně na své střeše velký venkovní bazén s vyhlídkou do kraje. Využil deštivého odpoledne toho dne, ucpal jediný odtokový otvor na střeše a začal napouštět. Jedinou vadou na tomto plánu bylo začlenění nedostatečně utěsněného střešního vikýře do dna budoucího bazénu. Zřejmě měl tvořit jakýsi estetický prvek v podobě skleněného průhledu do nitra domu. Jakmile voda dosáhla tohoto bodu, začala natékat do botníků nájemníků umístěných na hlavní schodišťové chodbě. Bačkory mokrý, cvičky mokrý, všechno mokrý. Plán nevyšel. Největší zklamání zažívali místní děti v plavkách a s kruhem kolem pasu nasáčkované před vstupem na střechu. Co dělat? Nešťastní obyvatelé domu tedy zavolali hasiče.

Členové jednotky na střeše nalezli ucpaný odtokový otvor, který zprůchodnili a srážková voda začala ihned odtékat. V domě zkontrolovali el. rozvaděče a stoupačky zda do nich nenatekla voda. "Alles in Ordnung" zvolal velitel hasičů a jak choceňská, tak vysokomýtská jednotka se následně vrátila na svou základnu.

Technika JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS)

Technika HZS Vysoké Mýto:   CAS20 (Tatra 815)

Obrázek k tomuto výjezdu na úvodní stránce je pouze ilustrativní. Pochází z nějakýho baráku v USA.