91.) 22.7.2019, 13:48 - Dopravní nehoda

22. 7. 2019

Společně s jednotkou HZS Vysoké Mýto jsme byli vysláni k dopravní nehodě na křižovatce ulic Pod Vinicí a T.N.Kautníka. Došlo zde ke střetu dvou osobních vozidel s následným poškozením ještě jednoho zaparkovaného auta. Jedno z nich skončilo na boku. Hasiči toto vozidlo stabilizovali proti pohybu, vyřezali čelní sklo, zraněné řidičce nasadili krční límec a pomohli jí z vozidla ven. Následně si ji do péče převzali zdravotníci ze ZZS. Ve druhém vozidle se nikdo nezranil. Z převráceného vozidla vytekl na silnici nějakej sajrajt (provozní kapaliny), který hasiči zasypali sorbentem. Místo bylo předáno Policii ČR a obě jednotky se vrátily zpět na své základny. Po vyšetření a zadokumentování nehody byla choceňská jednotka povolána ještě na finální úklid vozovky od střepů a částí vozidel.

Technika JSDH Choceň:  TA 1 (Mitsubishi L200),  CAS 16 (Praga NTS)

Technika HZS Vysoké Mýto:  RZA  (Volkswagen)

Kalendárium pro tento den:

1894 - Proběhl první automobilový závod Paříž-Rouen (výročí 125 let)

1933 - Wiley Post dokončil první sólový let letadlem kolem světa (začal 15. července)

2015 - Při železniční nehodě ve Studénce zahynuly 3 osoby.

Náhledy fotografií ze složky 91.) 22.7.2019 - D.N.