27.) 20.4.2018, 09:42 - Požár

25. 4. 2018

Je krásné páteční ráno, slunce svítí, kytky "smrděj" a tráva je natřená na zeleno. Ideální počasí pro některé živočišné druhy. Kupříkladu ještěrky. Lelkují a vyhřívají se ve slunečních paprscích na kameni. Teplota jejich tělá rychle stoupá. A tak se stalo, že krátce před třičtvrtě na deset dopoledne byl na dispečink hasičů oznámen požár ještěrky. Již při výjezdu však bylo jasné, že se nejedná o to malé čtyřnohé, rychle běhouce, zviřátko s ocáskem neboť slunce v tu dobu nemělo ještě potřebnou sílu. Šlo o ještěrku zcela jiného druhu (latinsky jesterus zdvihalensis). Událost se stala v areálu firmy FILOGRUP. Došlo zde k požáru motorového prostoru vysokozdvižného vozíku, který se podařil zaměstnancům podniku zdolat pomocí ručního hasicího přístoje ještě před naším příjezdem. Členové jednotky provedli dohašení a ochlazení motorového prostoru a vrátili se zpět na základnu.

Technika JSDH Choceň:  CAS 30 (Tatra 815-7)

Technika HZS Vysoké Mýto:  CAS 20 (Tatra 815)

Náhledy fotografií ze složky 27.)20.4.2018 - Požár