25.) 11.4.2018, 18:16 - Požár

12. 4. 2018

Je několik minut po 18. hodině a na dispečink v Pardubicích je hlášeno doutnající ohniště kdesi v lese. Po upřesňujících informacích je místo události nakonec lokalizováno v ulici Větrná. Na místo ihned vyráží naše jednotka, jednotka HZS Vysoké Mýto a houf dětí z přilehlé zástavby třímajíce v rukou buřta, hořčici a rohlík. Jaké však bylo jejich zklamání!! Z hořícího ohniště se vyklubal doutnající odpad na ploše cca 1 m2 v nedalekém porostu. Vidina opečeného špekáčku se rozplynula. A tak děti jen z povzdálí sledovaly naše hasičské počínání. Požářiště bylo prohrabáno, důkladně prolito vodou a zkontrolováno. Děti se poté odebraly do svých domovů na krupicovou kaši a obě hasičské jednotky zpět na své základny.

Technika JSDH Choceň: CAS 16 (Praga NTS)

Technika HZS Vysoké Mýto:  CAS 20 (Tatra 815)

Náhledy fotografií ze složky 25. 11.4.2018 - Požár