16.) 3.3.2018, 22:21 - Technická pomoc

5. 3. 2018

V roce 1938 bylo objeveno první ložisko ropy v Saudské Arábii. Šejci jásali, mávali šavlemi a objednávali Mercedesy. Tato událost následně změnila zemi k nepoznání. Místo velbloudů obchod s ropou. A dnes, po osmdesáti letech, bylo i v Chocni objeveno ložisko pravzácné suroviny. Stalo se tak na chodníku v ulici Podhomolí. Nikdo však nejásal. Nešlo totiž o "černé zlato" jako v arábii, nýbrž o chemickou sloučeninu vodíku a kyslíku, pitnou vodu (H2O). Ale nebylo to přírodní ložisko, byl to únik z vodovodního řádu pod chodníkem. A protože bylo pod nulou, vytvořilo se v místě solidní kluziště, což potrápilo i nás hasiče. Příslušné vedení bylo zastaveno, avšak i nadále docházelo k průsaku uzávěru. O události bylo informováno vedení choceňského střediska VAK Jablonné n.O. Členové jednotky provedli ohraničení místa úniku vytyčovací páskou z důvodu namrzání vody a poškození chodníku a vrátili se zpět na základnu.

Technika JSDH Choceň:  TA 1 (Mitsubishi L200)

Technika HZS Vysoké Mýto:  RZA (Volkswagen)