6.) 31.1.2017, 07:10 - Dopravní nehoda

1. 2. 2017

Na poslední lednový výjezd byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě autobusu za obcí Koldín. Na místě bylo průzkumem zjištěno, že zde linkový autobus západoněmecké značky Setra S415 LE business sjel mimo komunikaci a pravou částí se opřel o přilehlý příkop. Nebylo tedy možné otevřít dveře. Uvnitř se nacházelo 6 cestujících a řidič, všichni bez zranění. Spolu s námi zasahovala na místě také jednotka HZS Vysoké Mýto. Provedli jsme zajištění místa nehody, uzavřeli komunikaci a začali odkopávat sníh a zeminu pro uvolnění dveří pro výstup cestujících. Na místo se dostavila Policie ČR a zástupce majitele přepravní firmy. Po uvolnění dveří byli cestující přemístěni do vyhřáté kabiny choceňské CAS 16, neboť venku právě probíhala zima. Část zasahujících hasičů mezitím pomohla vyprostit i osobní auto, které leželo v příkopu opodál. Ostatní hasiči pak provedli uvolnění plastových části autobusu, pod kterými se nacházelo tažné oko pro jeho vyproštění. Na místo byl povolán jeřáb ze stanice Ústí n.Orlicí, který celkem hravě nebohou Setru vytáhl zpět na silnici. Cestující se nalodili zpět na palubu a pokračovali k vytouženému cíli (do práce, do školy apod.). Při zpáteční cestě na základnu pomohli kolegové z HZS Vysoké Mýto ještě jedné nebohé řidičce, která se se svým osobáčkem také zapíchla do závěje.

Technika JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS)

Technika HZS Vysoké Mýto:  RZA (Volkswagen), CAS 20 (Mercedes Benz Atego)

Technika HZS Ústí nad Orlicí:  VYA 14 (Tatra 815)

Článek a fotky na www.pozary.cz

Náhledy fotografií ze složky 6.) 31.1.2017 - D.N.