26.) 29.4.2017, 12:16 - Dopravní nehoda

3. 5. 2017

Píše se 29.duben 1429 a francouzská vojska vedená Johankou z Arku právě dobyla město Orléans. O 596 let později (již bez účasti Johanky z Arku) si jedno francouzské auto dobilo "předek" o "zadek" vozu ze sousední země ........

............ k dopravní nehodě v ulici Vysokomýtská v Chocni vyrazila jednotka choceňských a vysokomýtských hasičů. Na místě bylo průzkumem zjištěno, že zde OA značky Peugeot 407 nedobrzdilo a narazilo zezadu do dodávky Ford Transit. Při nárazu došlo k proniknutí tažného zařízení do motorové části OA. Jednotka na místě provedla společně s jednotkou HZS V.M. za pomocí zvedacích vaků uvolnění osobu vozidel. Dále členové jednotky prováděli řízení provozu na komunikaci. Po domluvě s velitelem zásahu bylo místo předáno Policii ČR a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Technika JSDH Choceň:  TA 1 (Mitsubishi), CAS 16 (Praga NTS)

Technika HZS Vysoké Mýto:  RZA (Volkswagen)