102.) 14.10.2016, 20:02 - Požár

17. 10. 2016

Dvě minuty po dvacáté hodině přerušila poklidný páteční večer zpráva z operačního střediska o požáru chatky v zahrádkářské kolonii Sárovec. Na místo jsme ihned vyrazili s naší cisternou Praga NTS a automobilovým žebříkem IFA. Jako první dorazili na místo zásahu profesionální a dobrovolní hasiči z Vysokého Mýta, kteří ihned začali s hašením hořícího objektu. Následně dorazila naše jednotka a také hasiči ze Zámrsku. Členové naší jednotky byli využiti pro střídání zasahujících hasičů a k následnému rozebírání zbytků shořelé chatky. Z požářiště byly vyneseneny a následně ochlazeny celkem tři 2kg propanbutanové lahve. Při požáru byl zraněn majitel chatky, kterého vrtulník Letecké záchrané služby transportoval na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (Praha).

Další informace na www.pozary.cz a orlicky.denik.cz

Technika JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS), AZ 30 (IFA W50L)

Technika HZS Vysoké Mýto:  CAS 20 (Mercedes Benz Atego)

Technika JSDH Vysoké Mýto:  CAS 30 (Tatra 815), DA 12 (Avia 30)