108.) 1.11.2016, 3:18 - Požár

2. 11. 2016

V brzkých ranních hodinách zpozoroval kolemjdoucí svědek kouř vycházející z jednoho stavení v obci Dvořisko a neprodleně kontaktoval tísňovou linku hasičů. Poplach byl naší jednotce vyhlášen ve 3:18 ráno. Na místo byla dále povolána jednotka HZS Vysoké Mýto a jednotka SHD Brandýs nad Orlicí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření části hospodářského stavení, jehož součástí je také obytná část. Zasažena byla pouze spodní část stodoly, od níž se oheň rozšířil do horních prostor na "patýrko" (na obou místech v malém rozsahu). Před naším příjezdem se živel pokusila zdolat obyvatelka domu, ale vzhledem k silně zakouřenému prostředí neměla šanci na úspěch. Nadýchala se kouře a musela být vyvedena ven příslušníkem Policie ČR, jež byla na místě první. Oheň se díky včasnému oznámení nestačil více rozšířit a byl uhašen během několika minut dvěma skupinami hasičů vybavených dýchací technikou. Následně bylo nutné z horního patýrka stodoly evakuovat uskladněné a z části ohněm zasažené seno. Vzhledem k nebezpečí opětovného rozhoření bylo venku na dvoře po částech zkrápěno vodou, čímž se z něho stal budoucí kompost. Na místo zásahu posléze dorazil vyšetřovatel požáru, jehož úkolem bylo událost vyšetřit. Po dohodě s velitelem zásahu se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika:

JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS), CAS 32 (Tatra 148)

HZS Vysoké Mýto:  CAS 20 (Mercedes Benz Atego)

JSDH Brandýs nad Orlicí:  CAS 32 (Tatra 815)