62.) 23.5.2016, 20:18 - Požár

24. 5. 2016

Osmnáct minut po dvacáté hodině jsme byli vysláni do Pelin k požáru nízké budovy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v areálu loděnice choceňských vodáků hoří uskladněné dříví, od něhož se oheň rozšířil i na část dřevěné konstrukce střechy nad skladem materiálu. Na místo postupně dorazily další jednotky (HZS Vysoké Mýto a JSDH Brandýs nad Orlicí) a policie ČR. Nejprve bylo uhašeno prvotní ložisko požáru, a sice uskladněné dřevo v těsné blízkosti skladu. Další skupina hasičů následně vylezla po žebřících na střechu a začala hasit a ochlazovat střešní krytinu. Třetí skupina hasila dřevěnou konstrukci střechy ze spodu z prostoru skladu. Požár se podařilo zcela zlikvidovat zhruba po tři čtvrtě hodině. Na místo zásahu mezitím dorazil vyšetřovatel požárů a několik členů vodáckého oddílu, kteří spolu s hasiči začali vynášet ven uskladněné lodě. Po prohlídce celého skladu bylo rozhodnuto, že nehrozí bezprostřední zřícení střešní konstrukce a materiál mohl být vrácen zpět. Jednotky HZS Vysoké Mýto a JSDH Brandýs nad Orlicí se poté vrátily zpět na své základny. Naše jednotka zůstala na místě a nasvítila střechu halogenovým reflektorem. Vodáci pak zabezpečili poškozenou část střechy proti dešti a dalším nepříznivým vlivům. Na základnu jsme se vrátili krátce po 22. hodině. Místo zásahu jsme pak jeli zkontrolovat následující den ve 3:00 a shledali jsme ho v pořádku.

Technika:
JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS), TA 1 (Mitsubishi L200)
HZS Vysoké Mýto:  CAS 20 (Merdedes Benz Atego)
JSDH Brandýs nad Orlicí:  CAS 32 (Tatra 815), DA 12 (Iveco 50C15)

Fotogalerie JSDH Brandýs nad Orlicí

Náhledy fotografií ze složky 62.) 23.5.2016 - Požár