69.) 21.7.2015, 14:51 - Požár

21. 7. 2015

Jednotka byla vyslána k nahlášenému požáru v lese za "partyzánem" zhruba na úrovni obce Hluboká. Na místě příznačně zvaném "U spáleniska" hořel lesní podrost na ploše 150x150 m. Od něho začaly hořet i menší stromky. Vzhledem k velikosti požáru a k vysokému nebezpečí rozšíření ohně byly povolány další jednotky hasičů z okolí, celkem 13 (Vraclav, Horní Jelení, Netřeby, České Heřmanice, ZHS Ústí nad Orlicí (profi), Vysoké Mýto, HZS Vysoké Mýto (profi), Choceň, Zámrsk, podnikoví hasiči IVECO (Karosa), Ostřetín, Běstovice, Brandýs nad Orlicí). Doplňovat vodu jezdily cisterny do Chocně k hydrantu u hasičské zbrojnice. Celkem se otočily 27x, cca 200m3 vody. Požár se podařilo zlikvidovat kolem 20. hodiny.

Naše jednotka následně dostala za úkol dozorovat požářiště během noci. V pravidelných dvouhodinových intervalech (od 22,00 do 7,00 ráno) vyráželi vždy čtyři členové jednotky s CAS 16 (PRAGA NTS) zpět k místu zásahu zkontrolovat, zda nedochází k opětovnému zahoření. Několik doutnajících míst bylo v průběhu noci lokalizováno a ihned dohašeno. Jako "ukončená událost" byl tento výjezd střediskem HZS označen teprve v průběhu středečního dopoledne (22.7.2015).

Technika JSDH Choceň:  CAS 16  (PRAGA NTS),  CAS 32  (T148)

Odkaz na www.pozary.cz

Náhledy fotografií ze složky 69.) 21.7.2015 - Požár