162.) 14.9.2024, 16:23 - Technická pomoc

18. 9. 2024

Již po druhé museli naši hasiči vyrazit k zatopené silnici mezi Plchůvkami a Újezdem. Další řidič nerespektoval zákaz vjezdu a se svým autem značky BMW vjel na účelovou komunikaci zatopenou vodou z rozvodněné řeky Tiché Orlice. V té době bylo na silnici asi půl metru vody, což německý automobil prostě "nedal". Po příjezdu na místo se hasiči nestačili divit, neboť se ve zčásti zatopeném vozidle, kromě čtyř osob, nacházelo také dvouměsíční miminko. Na vytažení auta byl použit tažný popruh připevněný k zadní části Tatry. Dle přiložené fotodokumentace si uděláte vlastní obrázek, jak to na místě a v jeho okolí vypadalo. Ponaučení z této události: 1) zatopený úsek silnici raději objedeme jinudy, 2) pokud přesto z nějakého důvodu musíme takové místo projet, musíme znát výši hladiny, sílu proudu, technické možnosti vozidla a své řidičské schopnosti 3) ale hlavně, do zákazu vjezdu nejezdíme!! Jsme rádi, že posádka vyvázla bez újmy a doufáme, že se řidič vzal z této situace ponaučení. Tímto článkem chceme apelovat také na vás ostatní řidiče, aby jste neriskovali své života ani životy našich hasičů. Děkujeme.

Technika:  CAS 20 (Scania),  CAS 30 (Tatra 815-7)

Náhledy fotografií ze složky 162.) 14.9.2024 - T.P.