34.) 10.3.2024, 03:06 - Požár

18. 3. 2024

Krátce po třetí hodině ranní byla jednotka vyslána k požáru maringotky za obcí Brandýs nad Orlicí. Na místě zásahu bylo zjištěno, že zde již zasahuje jednotka z Brandýsa. Členové jednotky pomáhali s rozebráním požářiště a s vyhledáváním skrytých ohnisek. CAS 16 jednotky skončila zapadlá na louce cca 200m před požárem. Vozidlo se podařilo vyprostit za pomocí traktoru z Technických služeb Brandýsa n. Orlicí.

Technika JSDH Choceň:  CAS 16 (Praga NTS)

Technika JSDH Brandýs nad Orlicí:  CAS 20 (Scania P440)

Na místě dále jednotky HZS Vysoké Mýto a HZS Ústí nad Orlicí

Přepis výjezdového článku kolegů z Brandýsa:

Jednotka vyjela k požáru maringotky původně někde u Bezpráví, ale při výjezdu jsme už ze dvora hasičské zbrojnice viděli požár hned za Brandýsem směr Perná. Proto jsme již cestou na místo informovali KOPIS o změně místa události, které se nachází na louce za mostem U Jána. Po příjezdu na místo byla již maringotka v plné fázi hoření, proto byl k likvidaci požáru nasazen jeden C proud. Při příjezdu ostatních jednotek došlo na louce k zapadnutí CAS JSDH Choceň, proto další jednotky zůstaly stát na zpevněné komunikaci. Po likvidaci požáru jsme si vyžádali na pomoc traktor technických služeb k vyproštění zapadlé techniky. Mezi tím dorazila Policie ČR a vyšetřovatel HZS, kterému jsme provedli nasvícení místa požáru. Po ukončení vyšetřování jsme místo ještě jednou postříkali zbytkem vody, zkontrolovali pomocí termokamery a poté se i my vrátili zpět na základnu.

Náhledy fotografií ze složky 34.) 10.3.2024 - Požár