14.) 11.2.2023, 14:39 - Technická pomoc

14. 2. 2023

Jednotka vyjela na otevření uzavřených prostor do ulice Podhomolí. Na místě zásahu bylo průzkumem zjištěno, že jsou uzavřeny vstupní dveře do bytu v 5. patře a majitelka je pravděpodobně uvnitř. Na místo se postupně dostavila Policie ČR a ZZS. Členové jednotky provedli otevření dveří za pomocí speciálních nástrojů a AKU ručního nářadí. V bytě byla nalezena v koupelně majitelka, která zde již ležela několik hodin. Jednotka spolupracovala na ošetření pacientky a po její stabilizaci provedli transport do vozidla ZZS.

Technika:  VEA (Ford Ranger)

Stalo se v tento den:

1929 - V Litvínovicích u Českých Budějovic byla naměřena nejnižší teplota na území Čeksa: -42,2 oC

1955 - První přímý televizní sportovní přenos v Československu ze štvanického zimního stadionu, kde hráli hokejisté Prahy se švédským klubem Leksand.