39.) 24.4.2023, 01:54 - Ostatní pomoc

2. 5. 2023

Jednotka vyjela do ulice Ostrovní na pomoc ZZS. Na místě zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o záchranu muže v bezvědomí. Na místě probíhala laická resuscitace od členů rodiny. Členové jednotky ji převzali a pokračovali. Byl přiložen přístroj AED, který vyhodnotil a následně byl aktivován výboj. Na místě jsme spolupracovali s Policií ČR a posádkou RV a ZZS. Lékař na místě po všech pokusech konstatoval smrt. Jednotka se vrátila na základnu. Později byla povolána na pomoc pohřební službě pro  transport zemřelého do jejich vozidla z důvodu hmotnosti zemřelého cca 220 kg. Transport muže proběhl z přízemí činžovního domu.

Technika JSDH Choceň:  VEA (Ford Ranger),  CAS 16 (Praga NTS)

Technika HZS Vysoké Mýto:  RZA (Volkswagen)

Stalo se v tento den:

1949 - v Československu vzniká mládežnická organizace Pionýr, která měla nahradit komunisty zakázané skauty.