Den otevřených dveří 4.5.2018

13. 5. 2018

De otevřených dveří v rámci oslav patrona hasičů sv.Florána proběhl dne 4.května.

Již od 9,00 hod.bylo možno navštívit zdejší hasičskou zbrojnici, shlédnout výstavu fotodokumentace, výstavu výjezdové techniky vedle na hřišti. Hlavně mateřské školy využily pěkného počasí a v dopoledních hodinách si prohlédly techniku, včetně výkladu a ukázek výzbroje a výstroje hasičů. Nedílnou součástí spoluobčanů je návštěva našeho občerstvení hlavně v době oběda, kdy jde na dračku proslulý hasičský guláš. Ve 14,00 hod nás navštívily hasiči ze sousedního Brandýsa nad Orlici s novým vozidlem CAS na podvozku Scania. V odpoledních hodinách probíhaly ukázky z činnosti našich mladých hasičů na cvičišti a posléze na křižovatce před hasičskou zbrojnicí ukázky zásahového a ochranného obleku hasiče, ukázky hašení pomocí ručního hasicího přístroje a nesprávné hašení hořícího oleje na pánvi za pomocí vody. Závěrem ukázek je tradiční vyproštění osoby z havarovaného vozidla. Vše proběhlo za značné pozornosti diváků. Večerní posezení pokračovalo za učinkování živé hudby  Duo Libchavy. Stánky s občerstvením byly obsazeny do pozdních hodin.

Foto Viz Rajče