Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po vyhlášení poplachu KOPIS Pardubice, jsme vyjeli s technikou TA1,CAS16 a CAS 32 k dopravní nehodě nákladního automobilu mezi obce Běstovice a Darebnice.

 Na místě jsme zjistili, že se jedná o nehodu skříňové avie, která skončila na boku a z části zasahovala do vozovky. Po zjištěném průzkumu jsme provedli přivolání ZZS Vysoké Mýto k ošetření lehce zraněného řidiče a následně začali s jímáním pohonných hmot, které vytékali z nádrže. Po příjezdu Policie CŘ a jejím částečným zajištění místa nehody byla Avie pomocí navijíku od CAS 25 HZS Vysoké Mýto převrácena zpět na kola a bylo úplně zajištěno místo úniku pohonných hmot.

Na místo byli velitelem zásahu přivoláni pracovníci referátu životního prostředí z Vysokého Mýta a dále se na místo dosatvil i vedoucí VAK středisko Choceň.

Po vyšetření nehody Policií ČR bylo místo zásahu uklizeno a předáno pracovnicím referátu životního prostředí. Poté se jednotka vrátila zpět na stanici.