Jdi na obsah Jdi na menu
 


I naše město postihla v sobotu 1.3.2008 větrnná smršť EMMA.

Během této události jednotka zasahovala celkem u 18 událostí, z toho u 1 požáru, 16 technických pomocí a 1 planého poplachu.Zasahovali jsme jak v Chocni tak i v jejím nejbližším okolí.

Jednotka zaznamenala první výjezd v 10.47 a poslední v 18.05.

Během celé této doby bylo v terénu celkem 19 hasičů s veškerou dostupnou technikou a na hasičské stanici fungoval po celou dobu spojař, který jednak příjmal telefonické žádosti o pomoc, ale i koordinoval činnost naší jednotky v terénu.

První výjezd provedla jednotka v 10.47 kdy byla vyslána S CAS16,CAS32 a AZ30 k požáru rodinného domku po zásahu bleskem v Brandýse nad Orlicí.Během cesty k zásahu jsme museli odstranit spadlý strom přes vozovku u obce Hemže.V Brandýse nad Orlicí naše jednotka nakonec nemusela zasahovat a vrátila se k likvidaci škod po větrné smršti v Chocni.Od 11.00 nepřetržitě členové našeho sboru zasahovali na území našeho města a v jeho blízkém okolí u několika případů až do 18.20 kdy i nadále je na naší stanici směna připravená k okamžitému výjezdu.Během dne jednotka zasahovala u spadlé střechy u restaurace U Koutníků, u poškozené střechy na Lhotách v majetku svazu chovatelů, dále na ulici Štefánikově taktéž na Lhotách.Prověřovali jsme i spadlou střechu mateřské školky v ulici Kaštanové.Stromy, které byli popadané přes cestu a nebo ohrožovali obyvatele jsme likvidovali v ulicích Internátní,Vysokomýtské,Nádražní,ve Stromovce,dále pak na železniční trati Choceň-Tyníště nad Orlicí na Lhotách.Na spojovací cestě z Pelin na Zářeckou Lhotku byla cesta uzavřena úplně.Ve 12.49 jsme dále vyjeli k ohlášenému požáru lesa mezi obcemi Sruby a Zámrsk, na místě jsme nezasahovali šlo o planý poplach.Cestou zpět jsme likvidovali zbytky popadaných stromů v zatáčce na křižovatce na Formanku.Po příjezdu zpět na stanici jednotka dále vyjela k pomoci na místní pilu, kde pomáhala s odstraněním uvolněných plechů jak ze střechy tak z okolní plochy, aby nedošlo k ohrožení železniční tratě.Zpět na stanici jednotka dojela v 18.00 a v 18.05 vyjela zatím k poslední události, kontrole uvolněných plechů na bytovce na Podhomolí.Na základně jednotka byla v 18.20